اسلایدر بالای صفحه

How does the system work?

سامانه چگونه کار می کند؟

شما حق دارید از هر موسسه عمومی و خصوصی ارائه دهنده خدمات عمومی (موسسات مشمول بند چ و ح و خ ماده 1 آیین نامه اجرایی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات) درخواست اطلاعات نموده و پاسخ را دریافت کنید. درخواست شما به اجرایی شدن قانون انتشار و دسترسی ازاد به اطلاعات کمک می نماید. اطلاعات درخواستی به صورت برخط در سامانه منتشر خواهد شد.

Show Documents Based On Request Subject

آخرین اسناد منتشر شده

آمار رسمی
اطلاعات قراردادها
ضوابط و آئین نامه ها
سایر
مشارکت اشخاص در اختیارات سازمان ها
انواع اطلاعات و آیین دسترسی
اهداف سیاست ها و خط مشی ها
اختیارات و وظایف ماموران ارشد دستگاه
اسناد و مکاتبات اداری
مراحل ارائه خدمات مستقیم به جامعه
شکایت شهروندان از تصمیمات و اقدامات

لایوتب

بسم الله الرحمن الرحیم
حاکمیت مطلق بر جهان و انسان از آن خداست و هم او، انسان را بر سرنوشت اجتماعی خویش حاکم ساخته است. هیچ‌کس نمی‌تواند این حق الهی را از انسان سلب کند یا در خدمت منافع فرد یا گروهی خاص قرار دهد. ملت ایران این حق را از طریق اصول قانون اساسی اعمال کرده؛ و به‌موجب اصول 113 و 121، مسئولیت اجرا و پاسداری از قانون اساسی را بر عهده رئیس‌جمهور نهاده است. رئیس‌جمهور که در پیشگاه قرآن کریم و در برابر ملت ایران بر پشتیبانی از حق، گسترش عدالت و حمایت از آزادی و کرامت انسانی افراد و حقوق ملت در قانون اساسی به خداوند سوگند یادکرده است، «منشور حقوق شهروندی» را به‌مثابه برنامه و خط‌مشی دولت برای رعایت و پیشبرد حقوق اساسی ملت ایران اعلام می‌کند.

ناشر منبع

قدردانی دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات از وزیر کشور

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در نامه ای به وزیر کشور از پاسخگویی و حضور فعال این وزارتخانه در سامانه قدردانی کرد.

با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شیوه نامه پیشنهادی انتشار و دسترسی آزاد به اسناد و مکاتبات اداری بررسی شد

یازدهمین جلسه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با رئیس و اعضای کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات پیش از ظهر امروز در دفتر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

ثبت بیش از ٢٥٠٠ درخواست مردمی در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات

تعداد ٢ هزار و ٥٦٩ درخواست، تاکنون از سوی مردم در سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به ثبت رسیده که به ٢ هزار و ٦٩ درخواست پاسخ داده شده است، بطور کلی میانگین پاسخگویی به درخواست های مردمی ٨١...

کلانتری: سازمان محیط زیست برای اجرای کامل قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات آمادگی کامل دارد

با حضور عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط زیست و حسین انتظامی دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، چگونگی اجرای قانون در این سازمان بررسی شد.

چرا شوراي نگهبان به سامانه دسترسي آزاد اطلاعات نپيوست؟‏/‏كدخدايي: قانون مشمول ما نمي شد

سياست - احزاب و شخصيت ها - سخنگوي شوراي نگهبان درباره چرايي نپيوستن شوراي نگهبان به سامانه دسترسي آزاد اطلاعات، گفت: اين قانون مشمول ما نمي شد.

پیش‌نویس لایحه شفافیت

همزمان با دستور ویژه رئیس محترم جمهور برای پیگیری پرونده خودروهای وارداتی غیر مجاز، پیش‌نویس لایحه شفافیت توسط مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری منتشر می‌شود. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت...