ناشر منبع

ناشر منبع

— آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 85 نتیجه

ناشر منبع

از سفر وزیر ارشاد به خوزستان تا پیوستن 314دستگاه به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات
تهران - ایرنا - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته ای که گذشت روزهای پرکاری را پشت سرنهاد که از آن جمله می توان به سفر سه روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوزستان، شرکت در جشنواره های مختلف، نشست و دیدارهاو همچنین پیوستن 314 دستگاه اجرایی به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات که به همت دبیرخانه این کمیسیون انجام گرفت اشاره کرد.

تهران - ایرنا - وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته ای که گذشت روزهای پرکاری را پشت سرنهاد که از آن جمله می توان به سفر سه روزه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوزستان، شرکت در جشنواره های مختلف، نشست و دیدارهاو همچنین پیوستن 314 دستگاه اجرایی به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات که به همت دبیرخانه این کمیسیون انجام گرفت اشاره کرد.

به گزارش روز جمعه خبرنگار فرهنگی ایرنا، در ادامه سفرهای استانی سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم ، وی با سفر سه روزه به استان خوزستان علاوه بر دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز و دیگر مقامات استانی و محلی، در نشست های شورای اداری، فرهنگ عمومی، اهالی فرهنگ و هنر و رسانه این استان، در آیین نکوداشت ششمین سالگرد ثبت موسیقی مقامی شوشتر(24 مقُوم) نیز شرکت کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین با حضور در منزل علامه شیخ محمدتقی شوشتری در شوشتر خوزستان از کتابخانه و آثار شخصی وی دیدن کرد.

** درعرصه بازیهای رایانه ای از افق 20 ساله توسعه جلوتریم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم پایانی هفتمین جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران، با یادآوری اینکه اکنون در عرصه بازیهای رایانه ای از افق 20 ساله توسعه جلوتریم و رتبه نخست منطقه را دراختیار داریم،گفت: امروز بازی‌ها آنقدر جدی شده‌اند که در حوزه‌های آموزش، ‌درمان، دین، سیاست و فرهنگ اهدافی برای آن‌ها تعریف می‌شود که این یعنی بازی دیگر بازی نیست و جدی شده است.

** جشن و بزرگداشت مقام زن و مادر
صالحی در جشن میلاد کوثر و بزرگداشت روز زن که با حضور معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در تالار وحدت برگزار شد، افزود: یکی از حوزه های قابل توجه که زنان در آن حضور موثر دارند فرهنگ، هنر و ادب جامعه ایران است.
وی هچنین در هفته جاری در نشست با اعضای کانون های فرهنگی و هنری مساجد از تدوین سند راهبردی ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خبر داد و از اعضای ستاد خواست تا ایده ها، نظرات و پیشنهادات خود را برای هرچه پر بارتر شدن این سند ارائه کنند.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته ای که گذشت چند انتصاب را نیز در دستورکار داشت که با حکم وی مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و استان یزد منصوب شدند.

**حوزه رسانه و معاونت مطبوعاتی و چند خبر:
حوزه رسانه نیز در هفته ای گذشت ایام پرکاری را پشت سر گذاشت به عنوان مثال اعضای دبیرخانه کمیسیون سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات نشستی را برای بررسی چگونگی قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت نفت، باحضور اعضای دبیرخانه کمیسیون و نمایندگان شرکتهای ملی گاز، نفت، پالایش و پخش فرآورده های نفتی و صنایع پتروشیمی برگزار و نحوه ارائه اطلاعات در سامانه مربوطه بررسی و تبیین آن برگزار کردند.

** دستگاههای پیوسته به سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات به 314 دستگاه رسید
گزارش سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات حاکی از آن است که تاکنون شمار دستگاههای اجرایی بخش های دولتی و خصوصی پیوسته به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به 314 دستگاه رسید، در این میان سهم زیر مجموعه های وزارت علوم در اتصال به سامانه طی یک ماه گذشته قابل توجه بوده است.
البته جدول استخراجی از سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات نشان می دهد که جای خالی بسیاری از دستگاههای زیر مجموعه قوای مجریه، مقننه و قضائیه هنوز هم در این سامانه و جدول خالی است.

** ایرنا و چند خبر
سید ضیا هاشمی مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز در هفته ای که گذشت برنامه های متعددی را در دستورکار خود داشت که از آن جمله می توان به چند انتصاب در حوزه های داخلی و بین الملل این رسانه اشاره کرد.
وی همچنین در ادامه دیدارهای داخلی و خارجی خود با مهمانان مختلف در دیدار با سفیر ارمنستان در تهران پیوندهای تاریخی و فرهنگی بین دو ملت را قوی دانست و گفت: خبرگزاری های ایران وارمنستان می توانند در مسیر توسعه روابط دو کشور نقش آفرین باشند.
مدیر عامل ایرنا ضمن بازدید از بخش های مختلف دانشکده خبر در جشن پایان سال دانشجویان و اساتید این دانشکده برگزار شد شرکت کرد و گفت: کارکرد دانشکده خبر را به مثابه کانون اتصال دانشگاه و رسانه برشمرد.
هاشمی روز سه شنبه در دیدار « عبدالمنعم احریز» سفیر الجزایر در ایران با وی اظهارداشت: از مهمترین ماموریت های رسانه های ایران و الجزایر، ظرفیت‌سازی برای گسترش روابط دو کشوراست و ایرنا این ماموریت را با قوت ادامه می دهد.
او در این دیدار تاکید کرد: ایرنا آماده گسترش همکاری های رسانه ای با الجزایر برای اطلاع رسانی از ظرفیت های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دو کشور و تقویت روابط دو دولت و ملت برادر است.
همچنین وی در دیدار جداگانه ای با هیات رسانه ای پاکستان، رسالت رسانه های جهان اسلام ایجاد وحدت و همدلی عنوان کرد.
مدیرعامل ایرنا در دیدار دیگری با سفیر ارمنستان در تهران پیوندهای تاریخی و فرهنگی بین دو ملت را قوی دانست و گفت: خبرگزاری های ایران وارمنستان می توانند در مسیر توسعه روابط دو کشور نقش آفرین باشند.بر نقش خبرگزاری های ایران و ارمنستان در توسعه روابط دوکشورتاکید کرد.
مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) با حضور در همایش رسانه و بحران در دانشکده ارتباطات علامه طباطبایی با اشاره به سیر تاریخی بلایای طبیعی و خطرخیزی ایران به لحاظ شرایط اقلیمی و جغرافیایی خاص گفت: رسانه ها نقش مهم و بی بدیلی در زمان بحران ها برای توانمندسازی جامعه در همراهی با مردم و ترویج همدلی ایفا می کنند.

** نگاهی به معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در هفته ای که گذشت

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در هفته ای که گذشت در ادامه دیدارهای هفته های گذشته خود این هفته در دیدار با هیات رسانه های پاکستان گفت: با توجه به روابط خوب تهران و اسلام آباد، جای رسانه های پاکستانی در ایران خالیست و آمادگی کامل داریم تا شرایط حضور رسانه های این کشور همسایه را در ایران فراهم سازیم
محمد سلطانی فر در دیداری با ماریا دوتسنکو رییس مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد در تهران گفت: نمایندگی سازمان ملل در تهران واقعیت های ایران را منعکس کند.
معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در دانشگاه تربیت مدرس با اشاره به خلاء وجود یک اتحادیه منسجم در بخش تبلیغات ایران، گفت: پیگیر این موضوع هستم تا با تشکیل اتحادیه قوی اختیارات این بخش را به خود صنوف واگذار کنیم.

**مدیرعامل صندوق اعتباری هنر : بهره گیری عادلانه از صندوق اجرایی شد

سید حسین سیدزاده مدیر عامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به سیاست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درخصوص اجرای عدالت فرهنگی در سراسر کشور، گفت: سفر مدیران این صندوق به استانه برای بررسی مشکلات و درخواست اهالی فرهنگ و هنر و رسانه آغاز و اجرایی شده است.

**اظهار نظر کارشناسان درباره چهارشنبه سوری
هفته ای که گذشت یکی از آیین های کهن و دیرینه ایران را با برگزاری جشن توسط مردم ایران در سراسر کشور برگزار شد.
گروه فرهنگی ایرنا در مصاحبه های جداگانه ای نظرات و پیشنهادات کارشناسان و صاحبنظران حوزه رسانه را در زمینه هرچه بهتر و پربارتر و باشکوهتربرگزار شدن این کهن جویا شد.
- حجت الاسلام محمود دعایی مدیر مسئول روزنامه اطلاعات، چهارشنبه سوری را یک سنت ملی و از جشن های کهن ایرانیان توصیف کرد و گفت: مردم بویژه نوجوانان و جوانان با برگزاری این جشن در بستری سالم، مانع سوءاستفاده افراد و عناصر فرصت طلب و هنجارشکن شوند.
- یک استاد علوم ارتباطات گفت: چهارشنبه سوری یک سنت و آیین کهن است که باید با آموزه های اخلاقی و به عنوان یک تفریح سالم برگزار شود.
- معاون حقوقی، امور مجلس و استانهای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بسترسازی برای برگزاری آیین های ملی و سنتی مانند چهارشنبه سوری و بروز شادی جمعی در جامعه به مانند عزاداری جمعی باید جدی گرفته شود.
- پژوهشگر اجتماعی گفت، اندیشمندان باید محتواهای معنایی آیین های ملی و باستانی از جمله جشن شب چهارشنبه سوری را برای مردم تبیین کنند.
جامعه شناس و استاد علوم ارتباطات، فلسفه جشن چهارشنبه سوری را دعوت به شادی عنوان کرد و از رسانه ها خواست بجای هشدار، نحوه شادی در برگزاری این آیین ملی را تبیین کنند.
همگان در اظهار نظرهای خود بر فراهم نمودن ابزار و فضای مناسب و وسایل بی خطر توسط مسئولان شهری و ذی ربط برای برگزاری آیین چهارشنبه سوری تاکید داشتند.