ناشر منبع

ناشر منبع

— آیتم به ازای صفحه
نمایش 1 - 20 از 82 نتیجه

ناشر منبع

نشست بررسي چگونگی انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات در وزارت نفت برگزار شد
نشست بررسي چگونگی انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات در وزارت نفت، باحضور اعضای دبیرخانه کمیسیون و نمایندگان شركتهای ملي گاز، نفت، پالایش و پخش فرآورده هاي نفتي و صنایع پتروشیمی برگزار شد.

نشست بررسي چگونگی انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات در وزارت نفت، باحضور اعضای دبیرخانه کمیسیون و  نمایندگان شركتهای  ملي گاز، نفت، پالایش و پخش فرآورده هاي نفتي و صنایع پتروشیمی برگزار شد.

به گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، در اين نشست نحوه ارائه اطلاعات قراردادهای مرتبط با حوزه نفت، حقوق و مزایای مدیران عامل، بیمه حوادث، اطلاعات فنی خطوط لوله ... مورد بررسی قرار گرفت و بر پاسخگویی جامع، دقیق و به موقع به درخواست کنندگان اطلاعات تاکید شد.

دکتر باقر انصاري، مشاور حقوقي دبیر كميسيون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، ضمن بیان موضوعات حقوقی مرتبط در این حوزه بر اهميت  ارايه اطلاعات به موقع جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از هرگونه حاشیه سازی  تاکید کرد.

وی افزود: براساس شمول قانون باید پاسخها متناسب با ملاحظات منافع ملي منتشر شود.

در ادامه، حسن صمیم نيك پي، معاون سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، از همكاري وزارت نفت و مجموعه هاي تابعه در اجراي این قانون قدردانی کرد و بیان داشت: در ابتداي فعاليت سامانه روند اتصال دستگاهها با كندی صورت می گرفت اما در دو ماه گذشته شاهد روند رو به رشد اتصال دستگاهها به سامانه و پاسخگويي به درخواستهاي ثبت شده هستیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی بعمل آمده از سوی دبیرخانه، در سال جدید، با وزارتخانه ها، سازمان ها، بانکها و بطور کلی دستگاههایی که به سامانه پیوسته اند جلساتی برگزار و با مشارکت نمایندگان آنها  بطور تخصصی نحوه انتشار و ارائه اطلاعات به مردم بررسی خواهد شد.

در پایان این نشست مسائل و مشکلات پیش روی اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مجموعه وزارت نفت از سوی نمايندگان این وزارتخانه مطرح و مقرر شد در تهيه شيوه نامه هاي قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات به آنها توجه شود.